Browse By

Izrada natalne karte – Otkrijte svoj potencijal

Urban Art Forms Festival 2009

U posljednjih pet godina koliko postoji ovaj festival preko 600 umjetnika koji su nastupali pretvorili su Wiesen u festivalsku meku. 2008. godine je prvi put na području Wiesen festival morao proširiti svoje granice da bi mogao osigurati dovoljno prostora za svoje četvrto izdanje, dodajući novi Psytrance stage uz već standardni Main, Drum’n’Bass i Afterparty. 2009. godine će sve biti u znaku proslave pete godišnjice što će snažno utjecati na bukiranje DJ-a i dizajn cijelog festivala. 30 000 ljudi bilo je prošle godine, no ove se očekuje još veća brojka.

Festivalsko područje Wiesens i jedinstvena šator-struktura jamče bezbrižnu zabavu, pružajući zaštitu od sunca i kiše, bez gubitka open-air ugođaja. Wiesen također nudi vjerojatno najluksuzniji kampu i sanitarije u Austriji, pa čak i Europi.

Sada, po peti puta Eye-Con tim će omogućiti jedinstven koncept rasvjete, s ciljem da postavi letvicu još više i nadmaši prošlogodišnje detaljno razrađene instalacije. Gosti u Eristoff Tracks Urban Art Forms Festival 2009 mogu očekivati jedan predivan tretman za oči i uši!

DRUM’N’BASS STAGE_hosted by dogsonacid.com (28.5.09)

MATRIX & FUTUREBOUND (viper recordings – UK)
MC DARRISON (breakbeat kaos – UK)

BODY & SOUL (nasca records, breakbeat kaos – AUT)
FOURWARD (nasca records, subsonik sound – AUT)
MAT & CONCEPT (C.I.A., brigand – AUT)
CAMO & KROOKED (nasca records, mainframe – AUT)
SNITCHBROS. (nasca records – AUT)
DISASZT & TENCHU (mainframe – AUT)
PANDORA & CODA (switch! – AUT)
SPLINTA & ZUBCORE (therapy sessions – AUT)
INTOXICATED (cloud9 – AUT)
DJ SNARE (strictly beats – AUT)
STORK CREW (puszta beatz – AUT)

MC SHNEK (all souled out, future beatz  – AUT)
MC DAXTA (mainframe – AUT)

MAINSTAGE (29.5.09)

KRAFTWERK (GER)
DIGITALISM DJ SET (kitsune – GER)
TURNTABLEROCKER (compost black label – GER)
BOOKA SHADE live (get physical – GER)
DEADMAU5 (CA)
MONIKA KRUSE (terminal m – GER)
FELIX KRÖCHER (dancefield – GER)
SIS (cécille records – GER)
MASALLAH & MARIA DE LA BARRERA (urban art forms – AUT)

DRUM’N’BASS STAGE_hosted by dogsonacid.com (29.5.09)

SUBFOCUS (ram records – UK)
CHASE & STATUS (ram records – UK)
ED RUSH (virus recordings – UK)
SIMON ‘BASSLINE’ SMITH (technique recordings – UK)
BROOKES BROTHERS (breakbeat kaos – UK)
NOISIA (vision recordings – NL)
SPOR (lifted music – UK)
CAUSE4CONCERN (cause4concern – UK)
ILL.SKILLZ (brigand, ill skillz recordings – AUT)
SPLINTA & ZUBCORE (therapy sessions – AUT)
LONDON BASS & SILAIN (urban art forms – AUT)

DOGS ON ACID MIXTAPE WINNER!

MC DARRISON (breakbeat kaos – UK)
MC DADDY EARL (UK)
YOUNGMAN MC (UK)
MC SINISTA (GER)
MC DAVOX (mainframe – AUT)

PSYTRANCE STAGE_hosted by Otherland & Cosmic Space Disco (29.5.)

ASTRIX live (hommega productions – IL)
PENTA live (auraquake records – PT)
S-RANGE live (iono music – SE)
RINKADINK live (alchemy records – ZA/ESP)
ZEN MECHANICS live (neurobiotic records – NL)
LOUD live (drive records – IL)
ASTRALEX (24/7 records – AUT)
GOBAYASHI (astral zone – AUT)
DAKA (otherland productions – AUT)
MATERIA live (24/7 records – AUT)
FREELANDER live (synergetic records – AUT)
PROGRESSOR (psylence – AUT)
8ZACK (united fraggles – AUT)

AFTERPARTY STAGE_hosted by the zoo project Ibiza & EME (29.5.09)

STEPHAN BODZIN (herzblut – GER)
DEFEX (thezooproject.com, safaaari – AUT)
CLAUDIO RICCI (nachtigall, movimiento.at – AUT)
PADRE EL FERENCO (eme – AUT)
ALEX BAU (credo, alexbau.de – GER)
MILOU (thezooproject.com, m³ postgarage graz – AUT)
FLO MUIGG (thezooproject.com, vienna calling – AUT) – Percussions

MAINSTAGE (30.5.09)

DEICHKIND (universal music – GER)
MOONBOOTICA (moonbootique – GER)
MOGUAI (punx – GER)
GROSSSTADTGEFLÜSTER (GER)
PLATTENSPIELER TM (urban art forms – AUT)

COCOON STAGE @MAINSTAGE (30.5., 22.30h)

SVEN VÄTH (GER)
DUBFIRE (US)
EXTRAWELT live (GER)
ANDRÈ GALLUZZI (GER)

DRUM’N’BASS STAGE_hosted by dogsonacid.com (30.5.09)

ANDY C (ram records – UK)
HYPE (true playaz – UK)
TC (d-style – UK)
DIESELBOY (human imprint – US)
COMMIX (hospital records – UK)
BLACK SUN EMPIRE (black sun empire recordings – NL)
NU:TONE (hospital records – UK)
COUNTERSTRIKE (aglorythm recordings – UK)
ICICLE (shogun audio – UK)
WICKED SQUAD (AUT)
URLITO & BASS IKK (AUT)
FRY & OLIVER TWIST (trommel & bass – AUT)

MC GQ (UK)
MC SINISTA (GER)
MC DAVOX (mainframe – AUT)

PSYTRANCE STAGE_hosted by Otherland & Cosmic Space Disco (30.5.09)

GMS live (spun records – ESP)
WIZZY NOISE live (harmonia records – GR)
U-RECKEN live (dooflex – IL)
ACE VENTURA live (iboga records – IL)
PERFECT STRANGER live (iboga records – IL)
VIBRASPHERE live (tribal, vision records – SE)
DIMITRI NAKOV live (spun records – ESP)
FILTERIA live (suntrip records – SE)
KINO OKO live (horns and hoof – PL)
GABY (independent – SI)
COMPRESSOR live (24/7 records _ UK)
VISIONAUTICA live (24/7 records – AUT)
CUBIXX (iono music – GER)

AFTERPARTY STAGE_hosted by Crazy & Cocoon (30.5.09)

CHRIS TIETJEN (cocoon – GER)
CRAZY SONIC (flexschallplatten, superfly 98.3 – AUT)
CATEKK live (flexschallplatten, estrela – AUT)
KEN HAYAKAWA (flexschallplatten, superfly 98.3 – AUT)
PATRICK TESTOR (crazy, play fm – AUT)

PUT YOUR DANCING SHOES ON… for a SPECIAL APPERANCE – hosted by Houztekk

Petak, 30.5.2009

PIERRE (stammheim, home, hörspielmusik – GER)
ILLINOISE (luv, elevate – AUT)
NED RISE (asteroid 1010, houztekk rec – AUT)
NADINE STORM (tanzmatratze – AUT)
ZENO (pressure – AUT)
NUTRASWEET (houztekkj rec, play.fm – AUT)
RENOA (houztekk rec, soundsilo – AUT)
WRED (we are electric disco – AUT)
MICROCHIPKIDS live (marc mnemonic vs. frickelbomber)

Subota, 31.5.2009

CHANNEL F live (resolut – AUT)
TRICKSTER (tilt records – AUT)
M-FX (houztekk, home satellite, elektromotor – AUT)
UCIEL (houztekk rec, elektromotor – AUT)
PHILIPP BLECHA & THOMAS GRÜN (club pompadour, movimiento – AUT)
LAMINAT & BEPPO TON (schönbrunner techno, filterqueen – AUT)
SWEET ERNEST (mukku mukku, e-verteiler – AUT)
JEDENDORF live (kulturwerk sakog – AUT)

Baš kao i proteklih nekoliko godina VJ line up za Eristoff Tracks Urban Art Forms Festival bit će pomno biran od Eye-Con udruge. Tim iz Eye-Con stvorio je jedinstven koncept da ispune sve potrebe jednog audiovizualnog festivala elektronske plesne glazbe. Uz stvaranje posebne pozornice, oni će također postaviti rasvjetu za cijelo festivalsko području. Eristoff Tracks Urban Art Forms Festival jedini je festival kojemu se dodjeljuje 50% svojih pozornosti vizualnim umjetnicima. Organizatori jamče jednu dosad neviđeno sofisticiranu tehničku opremu koja će uz  VJ-e gostima festivala pružiti jedinstveni doživljaj.

Jedno je sigurno – Urban Art Forms Festival će, kao i uvijek biti vrhunac vizualnih umjetnosti u 2009.

VJ LINE UP 2009

4YOUREYE (eye|con, houzetekk – AUT)
ABENDPROZESSOR (AUT)
AKRONYM OPTIX (AUT)
ANDREAS STEINKOGLER (eye|con – AUT)
BILDWERK (AUT)
BLACKDATA (GER)
BLJAK (AUT)
BRUCKMAYR (AUT)
BRUNO TAIT (kompakt – GER)
C’QUENCE (AUT)
C27 (eye|con – AUT)
CHIAROSCURA (AUT)
DER LUSTIGE ASTRONAUT (AUT)
DER PAPST (AUT)
DIPOL (AUT)
DOMKO (AUT)
e:v/a (sound:frame – AUT)
EL GEKO (AUT)
EYEM (AUT)
FADE FX (AUT)
FRITZ FITZKE (AUT)
GOLDFADEN (AUT)
ILLFUSION (AUT)
INSTANT FLOW (eye|con – AUT)
KON.TXT (AUT)
launisch.light (sound:frame – AUT)
LENNART VISUALS (NL)
LICHTERLOH (AUT)
LICHTTAPETE (eye|con – AUT)
MEDIAPUNK (GB)
MISTER PINK (AUT)
NEON GOLDEN (AUT)
NICHTKUNST (AUT)
NOWEMBA (eye|con – AUT)
OKINAWA 69 (kompakt – GER)
ONKEL TUCA (netzteil – AUT)
OPTICAL ENGINEERS (mainframe – AUT)
PFADFINDEREI (GER)
PHONONOIA (AUT)
PhoQ (exploitec – FI)
PIXKOMPRESSOR (eye|con – AUT)
REACH VISUALS (cocoon – NL)
REPUBLIK DER SEHNSUCHT (AUT)
SCARAB (eye|con – AUT)
SITOSUN (AUT)
STARSKY (AUT)
UNICORN (prismaticum – AUT)
VIDEOROCKER (vms – AUT)
VIJAY SIKANDA (AUT)
VJ Azz (TW)
VJ JULO (AUT)
Vlight.to (v2a.net – GER)
V-MOTION (AUT)
WEG-ERBAUER (AUT)
ZOID (AUT)

Cijena karata u pretprodaji:
Vikend: 79€
Dnevna (petak ili subota): 45€

M.P.

%d blogeri kao ovaj: